Новини

  21 вересня у КЗ "Пеньківський ліцей" відбулися заходи до Міжнародного дня миру

   

  Хай буде мир віднині і довіку!

  Хай буде мир і замовкнуть війни злі.

  І сльози щастя на своїх обличчях

  Відчують всміхнені усюди матері.

   

  Щороку  з 1968 року в усьому світі люди відзначають День миру. Проголосив його Папа римський Павло VI. Саме тому, що свято було започатковано священиком, основною думкою цього дня є теза: «Пробач і ти отримаєш мир».

  Символом міжнародної солідарності всіх людей світу став Дзвін миру. Дзвін миру – символ спокою, мирного життя і дружби, вічного братерства. І в той же час – це заклик до дії в ім’я збереження миру і життя на Землі, збереження людини і культури. Перший дзвін миру був встановлений у штаб-квартирі ООН в Нью-Йорку в 1954 році. Він відлитий з монет, пожертвуваних дітьми всіх континентів. У нього також вплавили ордени та медалі, інші почесні відзнаки людей багатьох країн. Напис на дзвоні свідчить: «Хай живе загальний мир у всьому світі».

  Щороку в Міжнародний день миру люди в усьому світі збираються, щоб вшанувати пам’ять жертв непорозумінь і конфліктів, а також заявити про власну готовність присвятити себе втіленню в життя  мрії людства. Це – побудова безпечного, справедливого світу.

  Останнім часом зявилася нова традиція святкування Міжнародного дня миру. Генеральна Асамблея постановила щорічно святкувати цей день 21 вересня як «день глобального припинення вогню й насильства». У зв’язку з цим було закликано всі країни припинити військові дії на цілу добу. Що дав цей захід? Цілих двадцять чотири години безпечної  перерви отримали ті люди, які надають життєво необхідну швидку допомогу тим, хто її потребує. Протягом цього періоду посередники отримали можливість дійти згоди, заключити перемиря. А найголовніше – це шанс для тих, хто бере участь у збройних конфліктах, щоб вони могли ще раз замислитись про доцільність  продовження насильства.

  Здавалося б, що таке двадцять чотири години? Не такий уже й великий термін, але його цілком достатньо для того, щоб уряд кожної країни почув голос свого народу. Деякі народи прагнуть покласти край конфліктам, репресіям і нетерпимості. І якби вони могли скористатися своїми правами та свободами, то обовязково заявили би про це. Інші народи мріють позбутися злиднів, перестати жити у відчаї. Отже, уряди різних країн повинні усвідомити глобальне значення Міжнародного дня миру, а ми,  для початку, маємо навчитися жити в мирі одне з одним.


  Відео до Дня миру від учнів 8 класу https://www.youtube.com/watch?v=e0xYiYjLVJ0&feature=share

   

  Відео до Дня миру від учнів ліцею  https://youtube.com/watch?v=dsI5zx81GIA&feature=share

   

  фото заходу https://drive.google.com/drive/folders/1bjY_U8AJuILimsa7gC3KOYjqP5Cq-1KM?usp=sharing  Продовження тексту новини  22.09.2022 | Aдмін

  Вернутись назад