Новини

  90-ТІ РОКОВИНИ ГОЛОДОМОРУ 1932-1933 РОКІВ

  Щороку в четверту суботу листопада Україна вшановує пам’ять жертв Голодомору 1932–1933 років і масових штучних голодів 1921–1923 і 1946–1947 років. У 2023-му День пам’яті жертв голодоморів припадає на 25 листопада. Згадуємо про мільйони людських життів, які Україна втратила внаслідок Голодомору і масових штучних голодів.

   

  Цього року ми вдруге вшановуватимемо жертв сталінського геноциду в умовах повномасштабної війни, яка супроводжується геноцидними діями Росії проти українців. Трагічні події та злочини, які розгортаються на наших очах, демонструють: жива пам’ять надзвичайно важлива; ті, хто чинить злочини проти людства, мають бути засуджені світовою спільнотою, а жертви – вшановані.


  Україна внаслідок геноциду 1932–1933 років, масових штучних голодів 1921–1923 та 1946–1947 років втратила мільйони людських життів. У 2006 році Законом України Голодомор 1932–1933 років визнаний геноцидом Українського народу. Метою злочину було знищення українського народу як національної групи. Комуністичний тоталітарний режим через насильницьке вилучення продовольства, блокаду сіл і цілих районів, заборону виїзду за межі охопленої голодом України, згортання сільської торгівлі, репресій проти незгодних створив для українців умови, не сумісні із життям. Через 90 років після Голодомору-геноциду росіяни знову застосовують проти українців методи геноциду, щоб знищити нашу ідентичність, культуру, мову – знищити українську націю як таку. Для цього окупанти масово вбивають і депортують українців, руйнують міста. Та сьогодні весь цивілізований світ допомагає Україні, а ми, українці, маємо власну державу, Збройні сили, згуртовані та всі разом працюємо на перемогу. І завдяки цьому успішно протистоїмо путінському геноциду. Пам’ятаючи про злочини комуністичного тоталітарного режиму, сьогодні ми всі сили спрямовуємо на підтримку наших захисників.

   

  В умовах нинішньої російської агресії наша пам’ять про Голодомор 1932–1933 років є чинником суспільної мобілізації українців і світової спільноти для протидії агресору. Станом на жовтень 2023 року визнали Голодомор 1932–1933 в Україні актом геноциду парламенти 28 держав.

   

  Відтак вшануємо пам’ять жертв Голодомору під гаслом «Пам’ятаємо. Єднаємося. Переможемо!».

  24.11.2023 | Aдмін | Читати далі

  ПРО БЕЗПЕЧНУ ПОВЕДІНКУ, ІНФОРМАЦІЙНІ МУЛЬТСЕРІАЛИ, БЕСІДА З ПРАЦІВНИКАМИ

  23 листопада в КЗ «Пеньківський ліцей» завітали представники ДСНС України у Вінницькій області та провели бесіду з працівниками закладу, провели бесіду й показали інформаційні мультсеріали про безпечну поведінку в побуті для учнів початкової школи.

   

   

  24.11.2023 | Aдмін | Читати далі

  ДЕНЬ ГІДНОСТІ ТА СВОБОДИ

  21 листопада рівно 10 років від початку Євромайдану, що переріс у Революцію Гідності. День Гідності та Свободи — знакове державне свято, встановлене на честь початку двох революцій: 2004-го та 2013 років. Цей день — символ творення новітньої історії держави, пам’ятна дата, що вшановує мужність та патріотизм українців, які відстояли свої споконвічні цінності: свободу, демократію та європейськість.

  Гідність і свобода — це портрет сучасного українця. Кожного — військового, рятівника, поліцейського, волонтера й лікаря, енергетика й залізничника… Це незмінна характеристика нас усіх як народу. Нашої сили й волі, нашої наснаги до боротьби, нашої сміливості й уміння усілякими засобами протистояти ординській навалі.

  Гідність і свобода, воля і незалежність, права людини — це цінності, що визначають фундамент української нації та крізь століття вели покоління наших предків до мети: соборної незалежної держави. Це цінності, що плекали мрію, будували шлях до її втілення й нині дають силу та мужність захищати рідну землю від ворога.  24.11.2023 | Aдмін | Читати далі

  ПРОФОРІЄНТАЦІЯ ДЛЯ УЧНІВ 9-11 КЛАСІВ

  У п’ятницю, 10 листопада, представники ювенальної поліції Стрижавської ОТГ провели профорієнтаційну роботу для учнів 9-11 класів КЗ «Пеньківський ліцей»

   

  14.11.2023 | Aдмін | Читати далі

  ТИЖДЕНЬ ПРОТИДІЇ БУЛІНГУ

   

  На виконання наказу МОН від 38.12.2019 р. № 1646 «Про деякі питання реагування на випадки булінгу (цькування) та застосування заходів виховного впливу в закладах освіти», відповідно до статті 64 Закону України «Про освіту», згідно з пунктом 8 положення про Міністерство освіти і науки України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 16 жовтня 2014 року № 630 (із змінами), з метою безпечного освітнього середовища в закладі та попередження проявів насильства й агресії серед дітей шкільного віку, з метою навчити учнів розпізнавати ситуації булінгу (цькування) та вчасно і правильно реагувати на його прояви в освітньому середовищі, з 6 по 10 листопада 2023 року в закладі проведено тиждень з протидії булінгу та відповідні заходи:

  -      Проведення тренінгу з розвитку навичок спілкування та мирного вирішення конфліктів

  -      Імітаційна гра для молодших школярів (1-4-й класи) «Якщо тебе ображають»

  -      День відкритих дверей у практичного психолога закладу

  -      Перегляд відео-ролику «Протидія булінгу у школі»

  -      Конкурс плакатів проти насильства

  -      Підготовка пам'ятки для батьків про порядок реагування та способи повідомлення про випадки булінгу (цькування) щодо дітей, заходи захисту та надання допомоги дітям

  -      Гра «Мир та дружба» для учнів 1-4 кл

  -      Проведення виховної години на тему «Протидія булінгу в дитячому середовищі»

  -      Проведення уроків відвертого спілкування 2-4 кл. «Змінюй в собі негативне ставлення до інших».

  -      5-9 кл.  «Допоможи собі, рятуючи інших».

  -      8-11 кл – «Стережись! Бо, що посієш, те й пожнеш!», «Про стосунки в учнівському середовищі»

  -      Створення стіннівки «Не стань жертвою булінгу. Не допускай проявів булінгу над собою».

   

  Проведені заходи спонукали ознайомити учнів з поняттям булінгу, його видами та проявами, розвивати навички конструктивного вирішення конфліктних ситуацій, толерантного спілкування, формувати знання з правил безпечної поведінки в закладі.


   

  14.11.2023 | Aдмін | Читати далі

  ПРЕДМЕТНИЙ ТИЖДЕНЬ УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ


  Згідно з Указом Президента України від 28 липня 2023 року № 455/2023 «День української писемності та мови» про щорічне  відзначення Дня української писемності та мови, у відповідності до річного плану роботи закладу, 30.10.2023 року в КЗ «Пеньківський ліцей» було відзначено День української  писемності та проведено  тиждень  української  мови з 30.10. по 03.11.2023 р.

   


  З метою формування націо­нально свідомої, духовно багатої мовної особистості, яка володіє вміннями й навичками вільно, комунікативно доцільно користуватися засобами рідної мови - її стилями, типами, жанрами в усіх видах мовленнєвої діяльності (аудіювання, читання, говоріння, письмо), тобто забезпечує належний рівень комунікативної компетенції, з метою виховання любові до рідної мови, вчителі-предметники Ткачук К.В. та Остапишина Н.М. організували та провели для учнів такі заходи:

  -      Оголошення Тижня української писемності та мови «Плекаймо рідну мову»; ознайомлення з основними заходами, конкурсними завданнями.

  -      Книжкова виставка «Словники - скарбниця українського слова».

  -      Мовознавчий двобій «За Україну, за її мову!..» (М. Вороний)

  -      Спецвипуск стіннівки до Дня української писемності та мови.

  -      Конкурс читців «Моя улюблена поезія українською».

  -      Конкурс скоромовок-спотиканок «Хто зможе повторити?».

  -      Година єдності «Українська мова – мова єднання».

  -      Літературні читання «І рідне слово забринить…»

  -      Урок-подорож «Українські діалекти»

  -      Міні-марафон «Мова – жива»

  -      Участь у написанні Всеукраїнського радіодиктанту національної єдності.

  -      Учнівський фото-проєкт «Цікаві факти про рідну мову»

  -      Змагання-декодування «Українські прислів’я»

  -      Підведення підсумків Тижня

   

  Проведені заходи сприяли:

  -      інтелектуальному розвитку та розвитку пізнавальної активності учнів,

  -      вихованню свідомого прагнення до вивчення української мови;

  -      виробленню у школярів компетенцій комунікативно виправдано користуватися засобами мови в різних життєвих ситуаціях;

  -      Ознайомленню з мовною системою як основою для формування мовних умінь і навичок - орфоепічних, граматичних, лексичних, правописних, стилістичних;

  -       формуванню духовного світу учнів, цілісних світоглядних уявлень, загальнолюдських ціннісних орієнтирів, тобто прилучення через мову до культурних надбань українського народу і людства в цілому.

   

  14.11.2023 | Aдмін | Читати далі
  Сторінки: «1» 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55
  Всього новин: 328