Новини

  Підсумки місячника Цивільного захисту у КЗ «Пеньківський ліцей»

  Підсумки місячника Цивільного захисту у КЗ «Пеньківський ліцей»

   

  Протягом вересня-жовтня у закладі було організовано проведено різні заходи згідно наказу https://docs.google.com/document/d/1r5LDsCJbGsUtDxdQCQatqrIO6tiZ7IuI/edit , які спрямовані на просвітництво учасників освітнього процесу та продемонстровані шляхи  забезпечення власної безпеки.       

     Вміст невідкладного евакуаційного рюкзака для класу/групи, закладу освіти та дитини

          Життя та здоров’я всіх учасників освітнього процесу, насамперед – дітей, є безумовним і абсолютним пріоритетом всієї системи освіти.
          У ситуації небезпеки та військового нападу, щоб зберегти здоров’я і життя дітей, їх слід швидко евакуювати в безпечне місце – до найближчого бомбосховища, підвалу чи іншого укриття, або назовні. Скільки часу дітям та працівникам закладу освіти доведеться перебувати в укритті – передбачити неможливо, тому надзвичайно важливо, щоб у закладі освіти був мінімальний набір для забезпечення життєвих потреб для дітей та працівників.
          У школах деяких інших країн обов’язковим є наявність евакуаційного рюкзака у кожному класі/приміщенні групи, який у разі небезпеки вчитель/ бере з собою, є також рекомендації щодо необхідних речей для кожного здобувача освіти. Керівники закладів освіти також мають підготувати необхідні речі у швидкому доступі.
          Під час складання вмісту евакуаційних рюкзаків ми послуговувалися закордонними рекомендаціями: Департаменту освіти Оклахоми , посібником “Врятуйте дітей – стандартні процедури та правила безпеки для учнів ” Ресурсного центру прав дитини.
          В українському законодавстві поки що немає зобов’язання закладу освіти забезпечувати приміщення класів евакуаційними рюкзаками, хоча життя показує, що такі рішення дуже необхідні. Вважаю, що ці рюкзаки мають закуповуватися за бюджетні кошти, але наразі закупити рюкзаки та необхідні речі за кошти державного чи місцевого бюджету закладами освіти та органами управління освітою є малореальним: бюджетні процедури цього не передбачають.
          Відразу зазначу, що я був і залишаюся переконаним противником примусових поборів з батьків у вигляді коштів, речей чи послуг: будь-яка допомога батьків закладу освіти є і залишається суто добровільною – і на цьому наголошую.
          Однак, враховуючи, що йдеться не про якісь забаганки у вигляді “придбати штори іншого відтінку”, а про життя та безпеку дітей, дуже прошу врахувати це моє прохання, взяти до уваги рекомендації та дії закладів освіти зі створення більшого рівня безпеки для дітей.
          Тому дуже прошу батьків забезпечити мінімальний набір для своєї дитини: він не є дороговартісним, але може стати критично важливим у надзвичайній ситуації, а також надати посильну добровільну допомогу закладам освіти саме для більшої безпеки дітей.
          УВАГА! Ці рекомендації не є обов’язковими, це – наше узагальнення подібного досвіду інших країн, який ви можете використати. Кожен заклад освіти зможе вдосконалити цей список речей залежно від потреб здобувачів освіти, умов закладу освіти.
          Найголовніше – пам’ятати, що евакуаційні рюкзаки мають бути завчасно підготовлені, висіти на видному місці, не бути важкими, колір рюкзака має бути яскравим (червоний, помаранчевий). Коли вчителі/вихователі одягнуть ці рюкзаки, то для дітей буде орієнтир дорослої людини, якій можна довіряти.
          Кожному здобувачу освіти рекомендують мати при собі:

          пляшку води
          - батончики
          - записку від батьків, у якій вказано прізвище, ім’я, по батькові дитини, дата народження, адреса проживання, контакти батьків, сімейне фото (за бажанням)
          - рекомендовано мати комплект змінної білизни та одягу (але хочемо звернути увагу, що під час евакуації дитині потрібно брати рюкзак із собою, тому він не повинен бути важким).

          Рекомендований вміст рюкзака для класу/групи:


          - рюкзак яскравого кольору (червоний, помаранчевий)
          - декілька чистих аркушів паперу
          - ручка, олівець
          - блокнот із твердою палітуркою
          - ліхтарик (и) та додаткові батарейки до нього/них
          - класна аптечка
          - маленьке радіо на батарейках + батарейки
          - свисток
          - вода, стаканчики
          - термоковдри (щоб вберегтися від холоду)
          - декілька упаковок великих сміттєвих пакетів
          - 2-3 маркери
          - декілька вінілових перчаток
          - мотузка
          - маски для всіх дітей
          - скотч та ножиці
          - відро (бажано складне, замість туалету)
          - туалетний папір або рулон паперових рушників
          - вологі серветки
          - розкладна клейонка для забезпечення приватності під час відвідування саморобного туалету
          - мультитул (багатофункціональний інструмент, що поєднує декілька портативних інструментів)
          - енергетичні батончики для всіх дітей класу/групи.

  Пам'ятки із Цивільного Захисту

   

  19.10.2022 | Aдмін | Читати далі

  14 жовтня у КЗ «Пеньківський ліцей» були проведені онлайн-заходи до 80-річчя Української повстанської армії та Урок звитяги до Дня захисників і захисниць України

  14 жовтня у КЗ «Пеньківський ліцей» були проведені онлайн-заходи до 80-річчя Української повстанської армії та Урок звитяги до Дня захисників і захисниць України

   

  14 жовтня Україна відзначає День захисників і захисниць, згадуючи всіх, хто в різні часи обороняв та боронить нині наш суверенітет і територіальну цілісність. 14 жовтня на державному рівні відзначаємо дві дати, які нероздільно пов’язані військовими традиціями, героїзмом, історією воїнства, боротьбою за державність – День захисників і захисниць України й 80-річчя створення. Української повстанської армії (14 жовтня 1942-го року є символічною датою постання УПА відповідно до постанови Української Головної Визвольної Ради від 30 травня 1947 року).

  Цього року вшановуємо сучасних захисників і захисниць України та воїнів УПА під гаслом «Боролись! Боремось! Поборемо!».

  Україна має унікальну історію воїнства. Кожна її сторінка сповнена звитягами різних поколінь оборонців рідної землі, які сформували особливий

  характер та образ сучасних захисників і захисниць України. Їхніми провідними рисами є патріотизм і відчайдушність, відвага і честь.

  Повернення до повстанських традицій не випадкове. Нині ми продовжуємо ту саму боротьбу, яку вела УПА, – боротьбу за свободу проти того ж ворога –російського імперіалізму. Тоді й зараз ворог – один. У повномасштабній війні, розв’язаній РФ, українці зі зброєю в руках боронять незалежність не лише власної держави, а й країн Європи.

  Нинішні злочини російських військових свідчать про їхній свідомий намір

  знищити українців. Так було, зокрема, в 1918 році в захопленому більшовиками Києві, коли за місяць було вбито від 3 до 5 тисяч людей. Так було в 1932–1933 роках, коли Сталін та радянський режим організували Голодомор-геноцид, і пізніше, коли мільйони українців стали жертвами репресій комуністичного тоталітарного режиму. До прикладу, за участь в УПА чи її підтримку каральні органи СРСР репресували понад 500 тисяч осіб. Тому сьогоднішня війна – не лише за майбутнє, а й за наше минуле – за

  правдиву історію та пам’ять про борців за незалежність і жертв злочинів, вчинених комуністичним і рашистським режимами. Війна формує та гартує нас. Своїм героїзмом ми викликаємо повагу і змінюємо світ. Боремося за свободу та незалежність, за утвердження національної гідності. Віримо, що нинішні захисники та захисниці, пам’ятаючи чин повстанців, здобудуть перемогу.


  Посвята у козачата учнів 1 класу https://youtu.be/C8mbJETtKXM

  \

  14.10.2022 | Aдмін | Читати далі

  У КЗ "Пеньківський ліцей" з 22.09 по 25.09 проходять вибори до органів учнівського самоврядування

  У КЗ "Пеньківський ліцей" з 22.09 по 25.09 проходять вибори до органів учнівського самоврядування

  23.09.2022 | Aдмін | Читати далі

  21 вересня у КЗ "Пеньківський ліцей" відбулися заходи до Міжнародного дня миру

   

  Хай буде мир віднині і довіку!

  Хай буде мир і замовкнуть війни злі.

  І сльози щастя на своїх обличчях

  Відчують всміхнені усюди матері.

   

  Щороку  з 1968 року в усьому світі люди відзначають День миру. Проголосив його Папа римський Павло VI. Саме тому, що свято було започатковано священиком, основною думкою цього дня є теза: «Пробач і ти отримаєш мир».

  Символом міжнародної солідарності всіх людей світу став Дзвін миру. Дзвін миру – символ спокою, мирного життя і дружби, вічного братерства. І в той же час – це заклик до дії в ім’я збереження миру і життя на Землі, збереження людини і культури. Перший дзвін миру був встановлений у штаб-квартирі ООН в Нью-Йорку в 1954 році. Він відлитий з монет, пожертвуваних дітьми всіх континентів. У нього також вплавили ордени та медалі, інші почесні відзнаки людей багатьох країн. Напис на дзвоні свідчить: «Хай живе загальний мир у всьому світі».

  Щороку в Міжнародний день миру люди в усьому світі збираються, щоб вшанувати пам’ять жертв непорозумінь і конфліктів, а також заявити про власну готовність присвятити себе втіленню в життя  мрії людства. Це – побудова безпечного, справедливого світу.

  Останнім часом зявилася нова традиція святкування Міжнародного дня миру. Генеральна Асамблея постановила щорічно святкувати цей день 21 вересня як «день глобального припинення вогню й насильства». У зв’язку з цим було закликано всі країни припинити військові дії на цілу добу. Що дав цей захід? Цілих двадцять чотири години безпечної  перерви отримали ті люди, які надають життєво необхідну швидку допомогу тим, хто її потребує. Протягом цього періоду посередники отримали можливість дійти згоди, заключити перемиря. А найголовніше – це шанс для тих, хто бере участь у збройних конфліктах, щоб вони могли ще раз замислитись про доцільність  продовження насильства.

  Здавалося б, що таке двадцять чотири години? Не такий уже й великий термін, але його цілком достатньо для того, щоб уряд кожної країни почув голос свого народу. Деякі народи прагнуть покласти край конфліктам, репресіям і нетерпимості. І якби вони могли скористатися своїми правами та свободами, то обовязково заявили би про це. Інші народи мріють позбутися злиднів, перестати жити у відчаї. Отже, уряди різних країн повинні усвідомити глобальне значення Міжнародного дня миру, а ми,  для початку, маємо навчитися жити в мирі одне з одним.


  Відео до Дня миру від учнів 8 класу https://www.youtube.com/watch?v=e0xYiYjLVJ0&feature=share

   

  Відео до Дня миру від учнів ліцею  https://youtube.com/watch?v=dsI5zx81GIA&feature=share

   

  фото заходу https://drive.google.com/drive/folders/1bjY_U8AJuILimsa7gC3KOYjqP5Cq-1KM?usp=sharing

  22.09.2022 | Aдмін | Читати далі

  Свято першого дзвоника 2022

  В П’ЯТНИЦЮ, 2 ВЕРЕСНЯ В КЗ «ПЕНЬКІВСЬКИЙ ЛІЦЕЙ» ВІДБУЛАСЯ УРОЧИСТА ЛІНІЙКА ДО ДНЯ ЗНАНЬ ДЛЯ ПЕРШОКЛАСНИКІВ ТА УЧНІВ 11 КЛАСУ

  День знань  відкриває світ пізнання та сходження до одвічних життєдайних джерел цивілізації. Це свято насамперед тих, хто вперше у житті переступає поріг школи. Тих, хто прийшов сюди зі своїми дітьми чи онуками. Тих, хто щоденно віддає їм свої знання та тепло сердець, навчає і виховує в дусі любові до України та до людини як найбільшої цінності.

  Дорогі школярі!
  В усі часи освічена людина користувалася повагою. Навчання – це прихований скарб, це світ знань про людей та їх оточення. Треба навчатися, щоб знати, діяти, жити. Упевнені, що зерна науки зростуть у ваших юних душах урожаєм мудрості та натхнення. Нехай світлим, радісним і плідним буде кожен ваш день, кожен крок. Ростіть здоровими, досягайте високих результатів у навчанні, будьте активними у громадському житті. Загальновідомо, що знання – це сила. Сила творіння, добра, суспільної злагоди та поступу. Вони, мов чисте повітря і життєдайна енергія сонця, необхідні нам для будівництва держави. Кожен з нас, перегортаючи сторінки свого життя, зупиниться на тій, що має назву "школа". І полинуть тоді думки приємні, життєрадісні, і защемить серце, бо згадуєш своє дитинство, юність, своїх кращих друзів, своїх порадників і наставників – учителів. Щира вдячність вам, дорогі педагоги, за самовіддану працю, за бездоганне виконання такої відповідальної місії, як виховання підростаючого покоління. Адже саме ви сприяєте формуванню юних особистостей, від яких залежить наше майбутнє, завтрашній день Української держави. У цей день хочеться побажати першокласникам любити рідну мову і землю, поважати працю і знання. Сподіваємось, що ви, наші юні друзі, будете сумлінними і розумними учнями.

  Дорогі одинадцятикласники! Цей навчальний рік стане останнім для вас в стінах рідного ліцею. Бережіть у своїй пам’яті шкільні роки, як неоціненний дарунок долі, непідвладний плину часу образ вчителя, який навчав кожного з вас не тільки читати та писати, а й основам великої науки – життя. Зі святом вас усіх – із Днем знань. З початком нового навчального року! Мирного неба над Україною! Скорішої перемоги України!


  Свято першого дзвоника 2022 https://youtube.com/watch?v=CDd18H8LZM4&feature=share  03.09.2022 | Aдмін | Читати далі

  Колективний договір 2022-2025

  24.08.2022 | Aдмін | Читати далі
  Сторінки: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 «20» 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62
  Всього новин: 372