Новини

  21 вересня у КЗ "Пеньківський ліцей" відбулися заходи до Міжнародного дня миру

   

  Хай буде мир віднині і довіку!

  Хай буде мир і замовкнуть війни злі.

  І сльози щастя на своїх обличчях

  Відчують всміхнені усюди матері.

   

  Щороку  з 1968 року в усьому світі люди відзначають День миру. Проголосив його Папа римський Павло VI. Саме тому, що свято було започатковано священиком, основною думкою цього дня є теза: «Пробач і ти отримаєш мир».

  Символом міжнародної солідарності всіх людей світу став Дзвін миру. Дзвін миру – символ спокою, мирного життя і дружби, вічного братерства. І в той же час – це заклик до дії в ім’я збереження миру і життя на Землі, збереження людини і культури. Перший дзвін миру був встановлений у штаб-квартирі ООН в Нью-Йорку в 1954 році. Він відлитий з монет, пожертвуваних дітьми всіх континентів. У нього також вплавили ордени та медалі, інші почесні відзнаки людей багатьох країн. Напис на дзвоні свідчить: «Хай живе загальний мир у всьому світі».

  Щороку в Міжнародний день миру люди в усьому світі збираються, щоб вшанувати пам’ять жертв непорозумінь і конфліктів, а також заявити про власну готовність присвятити себе втіленню в життя  мрії людства. Це – побудова безпечного, справедливого світу.

  Останнім часом зявилася нова традиція святкування Міжнародного дня миру. Генеральна Асамблея постановила щорічно святкувати цей день 21 вересня як «день глобального припинення вогню й насильства». У зв’язку з цим було закликано всі країни припинити військові дії на цілу добу. Що дав цей захід? Цілих двадцять чотири години безпечної  перерви отримали ті люди, які надають життєво необхідну швидку допомогу тим, хто її потребує. Протягом цього періоду посередники отримали можливість дійти згоди, заключити перемиря. А найголовніше – це шанс для тих, хто бере участь у збройних конфліктах, щоб вони могли ще раз замислитись про доцільність  продовження насильства.

  Здавалося б, що таке двадцять чотири години? Не такий уже й великий термін, але його цілком достатньо для того, щоб уряд кожної країни почув голос свого народу. Деякі народи прагнуть покласти край конфліктам, репресіям і нетерпимості. І якби вони могли скористатися своїми правами та свободами, то обовязково заявили би про це. Інші народи мріють позбутися злиднів, перестати жити у відчаї. Отже, уряди різних країн повинні усвідомити глобальне значення Міжнародного дня миру, а ми,  для початку, маємо навчитися жити в мирі одне з одним.


  Відео до Дня миру від учнів 8 класу https://www.youtube.com/watch?v=e0xYiYjLVJ0&feature=share

   

  Відео до Дня миру від учнів ліцею  https://youtube.com/watch?v=dsI5zx81GIA&feature=share

   

  фото заходу https://drive.google.com/drive/folders/1bjY_U8AJuILimsa7gC3KOYjqP5Cq-1KM?usp=sharing

  22.09.2022 | Aдмін | Читати далі

  Свято першого дзвоника 2022

  В П’ЯТНИЦЮ, 2 ВЕРЕСНЯ В КЗ «ПЕНЬКІВСЬКИЙ ЛІЦЕЙ» ВІДБУЛАСЯ УРОЧИСТА ЛІНІЙКА ДО ДНЯ ЗНАНЬ ДЛЯ ПЕРШОКЛАСНИКІВ ТА УЧНІВ 11 КЛАСУ

  День знань  відкриває світ пізнання та сходження до одвічних життєдайних джерел цивілізації. Це свято насамперед тих, хто вперше у житті переступає поріг школи. Тих, хто прийшов сюди зі своїми дітьми чи онуками. Тих, хто щоденно віддає їм свої знання та тепло сердець, навчає і виховує в дусі любові до України та до людини як найбільшої цінності.

  Дорогі школярі!
  В усі часи освічена людина користувалася повагою. Навчання – це прихований скарб, це світ знань про людей та їх оточення. Треба навчатися, щоб знати, діяти, жити. Упевнені, що зерна науки зростуть у ваших юних душах урожаєм мудрості та натхнення. Нехай світлим, радісним і плідним буде кожен ваш день, кожен крок. Ростіть здоровими, досягайте високих результатів у навчанні, будьте активними у громадському житті. Загальновідомо, що знання – це сила. Сила творіння, добра, суспільної злагоди та поступу. Вони, мов чисте повітря і життєдайна енергія сонця, необхідні нам для будівництва держави. Кожен з нас, перегортаючи сторінки свого життя, зупиниться на тій, що має назву "школа". І полинуть тоді думки приємні, життєрадісні, і защемить серце, бо згадуєш своє дитинство, юність, своїх кращих друзів, своїх порадників і наставників – учителів. Щира вдячність вам, дорогі педагоги, за самовіддану працю, за бездоганне виконання такої відповідальної місії, як виховання підростаючого покоління. Адже саме ви сприяєте формуванню юних особистостей, від яких залежить наше майбутнє, завтрашній день Української держави. У цей день хочеться побажати першокласникам любити рідну мову і землю, поважати працю і знання. Сподіваємось, що ви, наші юні друзі, будете сумлінними і розумними учнями.

  Дорогі одинадцятикласники! Цей навчальний рік стане останнім для вас в стінах рідного ліцею. Бережіть у своїй пам’яті шкільні роки, як неоціненний дарунок долі, непідвладний плину часу образ вчителя, який навчав кожного з вас не тільки читати та писати, а й основам великої науки – життя. Зі святом вас усіх – із Днем знань. З початком нового навчального року! Мирного неба над Україною! Скорішої перемоги України!


  Свято першого дзвоника 2022 https://youtube.com/watch?v=CDd18H8LZM4&feature=share  03.09.2022 | Aдмін | Читати далі

  Колективний договір 2022-2025

  24.08.2022 | Aдмін | Читати далі

  Не ігноруй сигнали повітряної тривоги!!!

  ПРИМІРНИЙ АЛГОРИТМ
  дій населення за сигналами оповіщення цивільного захисту
  “Увага всім”, “Повітряна тривога”


  І. Алгоритм дій вчителя та відповідальної особи під час проведення навчальних занять


  Підготовчі заходи:
  1. Учасники освітнього процесу мають заздалегідь бути ознайомлені з місцем розташування споруд фонду захисних споруд, а також правилами поведінки під час евакуації та укриття в захисних спорудах.
  2. Якщо за однією захисною спорудою закріплено більше одного закладу, то розподіл учасників освітнього процесу за наявними спорудами фонду захисних споруд відбувається з урахуванням їх місткості та розташування на місцевості.
  3. Учасники освітнього процесу заздалегідь повинні вміти виконувати заходи з Плану реагування на надзвичайні ситуації або Інструкції навчального закладу, які передбачені на випадок отримання сигналу.
  4. Заклад освіти заздалегідь повинен розмістити всі покажчики напрямку руху для швидкого та безпечного проведення евакуаційних заходів учасників освітнього процесу.
  5. Під час евакуації та укриття в захисній споруді учасників освітнього процесу має супроводжувати відповідальна особа з числа працівників освітнього закладу.
  6. Заздалегідь встановлюються відповідальні особи, які після евакуації перевірять заклад на наявність присутніх учнів за межами захисної споруди.
  Порядок дій при отриманні сигналу:
  1. Відповідальна особа у разі надходження сигналу вмикає наявну систему оповіщення навчального закладу.
  2. Вчитель має миттєво сповістити учнів (словесно) про загрозу або виникнення надзвичайної ситуації та припинити навчальне заняття.
  3. Відповідальна особа разом із вчителями має скоординувати хід евакуації учнів від класу до захисної споруди (укриття).
  4. Класи, в яких викладають вчителі, мають бути організовані для негайного пересування двома колонами в приміщенні класу та швидкого залишення кабінету. За можливості учні самоорганізовуються для залишення кабінету та руху до захисної споруди. При обмеженому просторі для пересування учні залишають приміщення групами.
  5. Відповідальні особи за евакуацію повинні знаходитись у заздалегідь визначених місцях та допомогти в організації та регулюванні швидкого руху до захисної споруди. До вчителів, які супроводжують молодші класи, приставити помічників.
  6. Медичний працівник повинен знаходитись у відведеному для нього місці для швидкого надання медичної допомоги.
  7. Відповідальні особи за евакуацію повинні знаходитися біля виходу із захисної споруди для здійснення контролю за порядком укриття учасників освітнього процесу та швидкого реагування у разі, якщо виявиться, що хтось відсутній.
  8. Учні або цілі класи, які знаходяться на подвір'ї закладу, під час сигналу тривоги повинні рухатися під наглядом вчителя або самостійно до захисної споруди.
  9. У середині захисної споруди відповідальні особи повинні забезпечити, щоб учні швидко та обережно зайняли свої місця. Після того як усі учні займуть свої місця відповідальний за клас повинен перевірити наявність усіх учнів.
  10. Під час перебування в захисній споруді вчителі та відповідальні особи повинні провести заходи, щоб заспокоїти дітей та всіх, хто знаходиться в ній.

  ІІ. Алгоритм дій водія громадського транспорту
  1. Зупинити транспортний засіб у безпечному місці (на узбіччі дороги).
  2. Поінформувати пасажирів про отриманий сигнал.
  3. Вивести пасажирів з траспортного засобу, у разі наявності маломобільних груп населення організувати за допомогою пасажирів (кондуктора) їх евакуацію.
  4. Швидко, без паніки зайняти місце у найближчій захисній споруді (сховищі, підвальному приміщенні, паркінгу тощо).
  5. Якщо захисної споруди поблизу немає, сховатися за бетонними плитами, бордюром, лягти у заглибленнях землі, згрупуватися та закрити голову руками.
  ІІІ. Алгоритм дій персоналу та відвідувачів у торговельно-розважальних центрах та інших торговельних комплексах
  Рекомендації власникам:
  1. Забезпечити наявність та готовність системи оповіщення на випадок надзвичайної ситуації воєнного характеру.
  2. Визначити найближчі укриття для відвідувачів та персоналу.
  3. Позначити маршрути евакуації до укриттів.
  4. Призначити осіб, відповідальних за оповіщення, відкриття дверей запасних евакуаційних виходів, забезпечення порядку під час евакуації, збереження майна тощо.
  5. Розробити чітку інструкцію для працівників щодо дій за сигналом та провести з ними тренування.
  6. Розмістити на видному місці інформацію для відвідувачів щодо порядку дій за сигналом.
  7. Періодично доводити інформацію до відвідувачів щодо дій у разі загрози та виникнення надзвичайної ситуації (гучномовним зв’язком, пам’ятками, буклетами тощо).
  8. Організувати швидку евакуацію відвідувачів та персоналу у разі загрози.

  9. Перевірити відсутність людей у приміщеннях після евакуації.
  10. За необхідності вжити обмежувальні заходи щодо кількості відвідувачів.
  Рекомендації відвідувачам:
  1. Ознайомитися з інформацією щодо дій у разі загрози або виникнення надзвичайних ситуацій під час перебування у закладі.
  2. Дотримуватися правил поведінки у місцях масового перебування людей.
  3. Не залишати неповнолітніх дітей без нагляду.
  4. Уважно стежити за сигналами системи оповіщення та оголошеннями адміністрації закладу.
  5. Неухильно виконувати вказівки адміністрації закладу.
  6. У разі оголошення евакуації негайно залишити приміщення, зберігаючи спокій.
  7. Під час евакуації не користуватися ліфтами, спускатися сходами, прямувати визначеними маршрутами евакуації до визначених укриттів.
  8. Швидко, без паніки зайняти місце у найближчій захисній споруді (сховищі, підвальному приміщенні, паркінгу тощо).
  9. Якщо захисної споруди поблизу немає, сховатися за бетонними плитами, бордюром, лягти у заглибленнях землі, згрупуватися та закрити голову руками.
  10. При виникненні паніки зберігайте спокій та здатність швидко і правильно оцінювати ситуацію.

  11. За необхідності надати допомогу тим, хто її потребує.

  22.08.2022 | Aдмін | Читати далі

  В Україні 28 червня відзначають державне свято - День Конституції.

  В Україні 28 червня відзначають державне свято - День Конституції.

  Сьогодні виповнюється 26 років з дня ухвалення Основного Закону. Цьогоріч Україна відзначає День Конституції в умовах воєнного стану.

  28 червня 1996 року о 9 годині 18 хвилин, після майже доби безперервної роботи, Верховна Рада ухвалила і ввела в дію Конституцію.

  Цій події передували 6 років важкої праці, консультацій, криз і домовленостей.

  Новітній конституційний процес розпочався одразу ж після прийняття 16 липня 1990 року Верховною Радою УРСР «Декларації про державний суверенітет України» - вже у жовтні була створена Конституційна комісія. Між 1991-1996 років комісіями, окремо створеними Верховною Радою та Президентом, було складено кілька проєктів Конституції. Вони тривалий час обговорювалися, доповнювалися і доопрацьовувалися. Найгостріші протиріччя викликали питання розподілу влади і власності, державна символіка, статус російської мови і статус Республіки Крим. Ліві сили схилялися в бік применшення ролі президентської влади, приватновласницьких відносин, за надання однакового статусу українській та російській мовам і збереження автономного статусу Криму. Праві, в яких об’єдналися представники «партії влади», підприємницькі кола та депутати національної культурно-мовної орієнтації, виступали за сильну президентську вертикаль, гарантування всієї повноти приватновласницьких прав, панування української мови та ліквідацію автономії Криму. Тим часом в країні діяла Конституція УРСР 1978 року з деякими змінами.

  У ніч з 27 на 28 червня 1996 року Верховна Рада ухвалила Конституцію України. Документ отримав підтримку двох третин депутатського корпусу (315 народних депутатів). У ньому визначалася сильна президентська влада, гарантувалися права приватної власності, затверджувалися нова державна символіка, статус української мови як єдиної державної, Крим визнавався автономною республікою в складі України.

  Від початку ухвалення нинішній Основний Закон України змінювався кілька разів. При цьому в Конституції України 1996 року передбачена досить жорстка процедура внесення до неї змін та доповнень. Для схвалення відповідних змін до різних її розділів вимагається від 2/3 до 3/4 голосів від конституційного складу Верховної Ради. Якщо ж зміни скасовують чи обмежують права й свободи людини і громадянина або спрямовані на ліквідацію незалежності чи загрожують територіальній цілісності держави, то Конституція України взагалі не може бути змінена. Отже, ухвалення Конституції закріпило правові основи незалежної України, її суверенітет і територіальну цілісність, стало важливим кроком у забезпеченні прав людини та громадянина, сприяло подальшому підвищенню міжнародного авторитету України на світовій арені.
   
  Учні КЗ "Пеньківський ліцей" приєднуються до привітань.
   
  Всіх громадян з днем Конституції вітаємо,
  Мирного і щасливого життя бажаємо,
  Хай завжди процвітає країна,
  Нехай у достатку живе кожна родина. Миру та скорішої перемоги України!
   
  Відео-привітання https://youtu.be/hG-imBmiIvI
  29.06.2022 | Aдмін | Читати далі

  У КЗ "Пеньківський ліцей" відбувся випускний вечір.

  У КЗ "Пеньківський ліцей" відбувся випускний вечір для учнів 9-го класу 26 учнів, з 11-го класу — 19 учнів.

  Маємо серед випускників 11 класу одну золоту медалістку 🏅Ткачук Інну та випускника 11 класу, який отримав похвальний лист Токаря Станіслав.

  Також на випускному вечері були присутні: Демченко М.І., Томусяк С.М., Лісова І.І., Пневська О.І., які також долучилися до привітань.


  Дорогі діти, набирайтеся сил влітку, незважаючи ні на що.

  Вдумливо й усвідомлено обирайте майбутній професійний шляї.
  Пам'ятайте своїх учителів, наставників і рідну домівку.
  Нехай ваше доросле життя буде мирним та щасливим.

  ,

  28.06.2022 | Aдмін | Читати далі
  Сторінки: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 «19» 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61
  Всього новин: 363