Новини

    ЕКСКУРСІЯ ДО ПОЖЕЖНОЇ ЧАСТИНИ М. ВІННИЦЯ ТА МУЗЕЮ РЕТРОАВТОМОБІЛІВ

    Учні початкової школи КЗ "Пеньківський ліцей" відвідали пожежну частину в м. Вінниця та Музей ретроавтомобілів. Діти познайомились зі спорядженням пожежної машини, спробували себе в ролі пожежника, послухали пізнавальну розповідь працівників ДСНС про вибухонебезпечні предмети та поводження з ними.

    12.05.2025 | Aдмін | Читати далі

    МІСЯЧНИК БЛАГОУСТРОЮ

    Протягом квітня в закладі пройшов місячник Благоустрою.

    Благоустрій ліцею – це важлива складова створення комфортного та сприятливого середовища для навчання та розвитку учнів. Він охоплює цілий комплекс заходів, спрямованих на поліпшення естетичного вигляду території та приміщень школи, забезпечення їхньої функціональності та безпеки.

    Якісний благоустрій не лише покращує зовнішній вигляд закладу, але й позитивно впливає на емоційний стан учнів та їхню мотивацію до навчання. Затишна та доглянута школа стає місцем, куди хочеться приходити, де приємно навчатися та проводити час з друзями. 


     
     
     
    02.05.2025 | Aдмін | Читати далі

    ДЕНЬ ПАМ'ЯТІ ЖЕРТВ ЧОРНОБИЛЬСЬКОЇ КАТАСТРОФИ

    Чорнобиль – це назва міста в Україні, де сталася одна з найбільших техногенних катастроф у світі. 26 квітня 1986 року на Чорнобильській атомній електростанції вибухнув один з реакторів.

    Ця аварія призвела до викиду великої кількості радіоактивних речовин у повітря. Радіація є невидимою і небезпечною, тому після аварії багато людей змушені були покинути свої домівки. Місто Чорнобиль та прилегла територія стали зоною відчуження, куди довгий час не можна було повертатися.

    Наслідки Чорнобильської катастрофи були дуже серйозними для людей та природи. Багато людей захворіли, а навколишнє середовище зазнало значного забруднення. Навколо станції утворилася особлива екосистема, де живуть дикі тварини, які пристосувалися до нових умов.

    Чорнобиль нагадує нам про важливість безпеки на атомних електростанціях та про те, як крихка наша природа і як важливо її берегти. Зараз над зруйнованим реактором збудовано новий безпечний саркофаг, а вчені продовжують досліджувати наслідки аварії.

    02.05.2025 | Aдмін | Читати далі

    ПРЕДМЕТНИЙ ТИЖДЕНЬ ГЕОГРАФІЇ



    Відповідно до плану роботи закладу на 2024 - 2025 навчальний рік, з метою активізації пізнавальної діяльності учнів, створення умов для підвищення пізнавального інтересу до вивчення географічної науки й навколишнього середовища, з 17.03 по 21.03.2025 року у закладі пройшов предметний  тиждень географії.

    Метою заходів було:

    -      стимулювання творчої активності учнів, розкриття їх здібностей;

    -      виховання бережливого ставлення до природи;

    -      виховання екологічної культури у підростаючого покоління;

    -      формування дослідницьких навичок та навичок роботи з інформацією;

    -      розвитку вміння працювати в командах та виховувати толеранте ставлення одне до одного;

    -      формування географічної культури;

    -      формування в учнів системи поглядів, принципів, норм поведінки по відношенню до географічного середовища.

     

    Вчителем-предметником Григоренко Ю.М. були проведені такі заходи:

     

     

     

    Назва заходу

    1.      

    Відкриття предметного тижня географії. Ознайомлення з планом заходів.

    2.      

    Географічні змагання із фізичної географії «Світ навколо нас».

     

    Інтелектуальна гра «Гео-Еврика»

    3.      

    Дослідницькі проєкти «Дивовижні куточки нашої планети»

    4.      

    Круглий стіл «Глобальні екологічні проблеми людства»

    5.      

    Географічні вікторини

    6.      

    Виставка географічних стінгазет

    7.      

    Географічний конкурс-змагання «Я – юний природодослідник»

    8.      

    Географічний брей-ринг.

     

    Гра-змагання «Хочеш пізнати світ – вивчай географію»

     

    Закриття предметного тижня географії. Підведення підсумків.

     

    Слід відзначити, що система заходів, запропонована вчителем, була цікавою та продуманою, тому предметний тиждень пройшов на достатньому методичному та виховному рівні. Проведені заходи сприяли інтелектуальному розвитку та розвитку пізнавальної активності учнів, формуванню в учнівської молоді життєво необхідних знань, умінь і навичок з географії. Також заходи сприяли екологічному вихованню, що є базою для подальшого поглиблення екологічної освіти та виховання підростаючого покоління. Учні усвідомили цілісність природи Землі, єдність її процесів, зв’язок людини з природою. Заходи сприяли вихованню екологічної свідомості та екологічної культури.

    28.03.2025 | Aдмін | Читати далі

    ЗАХОДИ ДО МІСЯЧНИКА БОРОТЬБИ З ТУБЕРКУЛЬОЗОМ

    Щороку у березні проводиться Всеукраїнський місячник боротьби з туберкульозом. Це – інфекційне захворювання, яке передається повітряно-крапельним шляхом. Місячник спрямований на підвищення рівня освіченості населення з питань профілактики цього захворювання.
    Учні закладу взяли участь у написанні диктанту «Туберкульоз – заразна хвороба» для підвищення рівня обізнаності про захворювання та інших виховних заходах.
     
     
     
    28.03.2025 | Aдмін | Читати далі

    ШЕВЧЕНКІВСЬКІ ДНІ

     

    9 березня особлива дата для українців – День народження Тараса Григоровича Шевченка. Тарас Шевченко був людиною універсальних обдарувань та інтересів. Все його життя і творчість були присвячені українському народу. Поет мріяв про ті часи, коли його країна буде незалежною суверенною державою, коли в Україні шануватимуться мова, культура та історія народу, а люди будуть щасливими.

    Тарас Шевченко підніс духовну велич і красу України на найвищу височінь, чим збагатив увесь світ, його ім’я стало національним символом українського народу, він пробудив українську душу та утвердив духовну основу народу для боротьби проти поневолення російською імперією, його «Кобзар» лежить на столі поряд із хлібом, а пісні його вишиті на рушниках. Його називають пророком, Великим Кобзарем і українським генієм. Пройшло 211 років від народження Великого Кобзаря, проте кожне слово, написане поетом, і досі актуальне.

    Шевченко писав про живе, про болюче, про неминуче. Кобзар знав майбутнє. Сьогодні, коли наш народ героїчно дає чергову відсіч російському окупанту, виборює свободу та незалежність ціною крові наших захисників та захисниць, вірші поета, його заклики, пророцтва та заповіт є актуальні, як ніколи.

    Творчість Шевченка – багатогранна, як і його талант. Тарас Григорович був різнобічно обдарованим митцем, ліриком, творцем епічних поем, видатним драматургом. Літературна спадщина Тараса Шевченка, центральну роль в якій відіграє збірка поетичних творів «Кобзар», за правом вважається основою української літератури. «Заповіт» Великого Кобзаря перекладено більш ніж 100 мовами світу.
    #ДоДняНародженняТарасаШевченка
    #ШевченківськіДні

    10.03.2025 | Aдмін | Читати далі
    Сторінки: 1 «2» 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67
    Всього новин: 399