Історія закладу

Історія закладу Символи закладу
Заклад сьогодні Педагогічний колектив

 

 Вперше в с. Пеньківка було організовано роботу церковно - приходської школи  в 1868 році. Навчання в ній проводив піп і дяк. Вивчались тут Закон Божий, писання, читання, математика. Піп Миколай навчав дітей  до 1919 року.
   Після Жовтневої революції школа була трьохрічна, навчались в тому ж приміщенні, де проживали вчителі. В трьох  класах було  40 учнів.  В селі також було організовано  лікнеп , в окремій хаті де навчалось доросле населення.
    З 1942 року в селі була організована чотирирічна початкова школа, яка розташовувалась в трьох приміщеннях. Для продовження навчання діти йшли в с. Стрижавка або с.Кам’янка. З 1934 року в с. Пеньківка було відкрито семирічну школу. В школі нараховувалось 13 класів – комплектів, в яких навчалось 400 учнів. Навчання велося в три зміни. Це була найкраща школа Літинського району.  Але під час війни і окупації школа пропрацювала лише 1 рік і була закрита.
   В 1944 році  під час спалення села приміщення школи згоріло. З 1 вересня 1944 року навчання дітей велось в старих приміщеннях. До 1949 року було   4 класи. Навчання продовжували в с. Балин.
   З 1949 року Пеньківська початкова школа знову стає семирічною. З 1960 р. школа стає восьмирічною, а з 1964 р. школа отримує нове приміщення, яке було збудоване на місці зруйнованої під час війни. В 70 – ті роки в школі було 14  класів – комплектів і біля 500 учнів.
   З 1 вересня 1977 року Пеньківська восьмирічна школа реорганізувалась в середню. В цей же час завершується добудова допоміжних приміщень, де розташувалась майстерня, бібліотека,їдальня. З 1 вересня 1983 року директором школи працює Марчук А.К.
   10 лютого 1989 року Пеньківська середня загальноосвітня школа отримала нове приміщення, яке складається з 3-х поверхового навчального корпусу та 2-х поверхового допоміжного корпусу, в якому розміщенні їдальня, актовий  та спортивний зали. Було на той час 12  класів – комплектів і понад 400 учнів.
  Станом на 1 вересня 2023 року  у закладі навчається  192 учнів, 11 класокомплектів.
   В закладі  працюють 22 педпрацівники. Із них мають звання: 1- старший вчитель. За кваліфікацією: 7 вчителів мають вищу категорію, 7 вчителів І категорію, 3 вчителів мають ІІ категорію, 5 вчителів – спеціалісти та молоді вчителі.
До послуг учнів 10 навчальних кабінетів, 8 класних кімнат, 2 майстерні, бібліотека , спортивний зал, їдальня.
   Заклад має чудове озеленення. Навколо школи посаджено березовий гай, ялинову алею, яблуневий садок. На клумбах цвітуть чорнобривці, айстри, жоржини.